Diriliş Gerçeği #1

“Yaşamım boyunca pek sorunum olmadı. Birçok basari ve dost edinme ayrıcalığım oldu. Birçok kere evlenip eşten eşe, evden eve dolaştım. Dünyanın en güzel ülkelerini gezdim. Fakat yaşamımın 24 saatini dolduracak nedenler bulmak artık beni tatmin etmiyor.” (İntihar Notu) Ralph Barton Amerikalı Ünlü Karikatürist.

Amerika’nın hangi üniversitesinde olursa olsun, şu üç soruyu sorduğumda devamlı olarak derin bir sessizlikle karşılaşıyorum: “Kimsiniz?” “Hangi sebepten dolayı yeryüzünde bulunuyorsunuz?”  “Nereye gidiyorsunuz?”

Kısa bir süre önce California eyaletinin New Port şehrinde bir arkadaşımla motosiklet sürüyorduk. Sohbet ediyor, gülüyor ve iyi bir zaman geçiriyorduk. Yaşamı severim. Doktorum da bu yüzden ileride ülser olmayacağımı söylüyor. Çok gülerim ve insanlara düşündüklerimi doğrudan söylerim.

Motosikleti sürerken, yeni bir araba içerisindeki iki kadın bizi 10 km kadar izledikten sonra, bize: “Nasıl oluyor da bu kadar çok mutlu olabiliyorsunuz?” dedikten sonra gaza basıp geçip gittiler. Neden bu kadar mutlu olduğumuzu söylemeye bile fırsat bulamadık. Aslında bu sorunun cevabı çok basit: Mutlu olmak istiyorum ve mutluluğun kaynağının ne olduğunu artık biliyorum.