Geçmişteki Cinsel Taciz #2

On dört yaşındaki Ann Cassidy’nin artık içinde taşıyamadığı bir sırrı vardı! Kabuslarını, geçmişte yaşadıklarını ve içindeki duyguları biriyle paylaşması gerekiyordu. Ann geçmişte yaşadığı cinsel tacizi biriyle paylaştığı anda sanki sırtından büyük bir yük kalktı. Fakat ilk aşamadan sonra yaşaması gereken başka duygular vardı. Bu yüzden de korkmaya başlamıştı.

Siz de, geçmişte yaşadığı cinsel tacizi size anlatıp bu yükten kurtulmak isteyen birilerini tanıyor musunuz? Yardım etmek için ne söyleyebilir ya da ne yapabilirsiniz? Şu anda en çok neye ihtiyacı var? Bu kriz zamanında belki de daha önce hiç olmadığı kadar bir arkadaşa, yani “her zaman seven bir dosta, sıkıntılı günde yanında olan bir kardeşe” ihtiyaç duyuyor (Özdeyişler 17:17).

Ed Stevvart ve Josh McDovvell, gerçeği tam olarak yansıtan hikâyeler aracılığıyla, geçmişte cinsel tacize maruz kalan arkadaşlarınızın yapabilecekleriyle ilgili çok faydalı ve uygulanabilir Kutsal Kitap öğretileri sunuyor. Bu kitapla, cesaret bulmaları ve bulundukları umutsuz durumdan kurtulmaları için onlara nasıl yardım edeceğinizi öğreneceksiniz.