İstenmeyen Gebelik #1

Hamileliğinizi çevreleyen zorlukların içinde bile iyi bir şeyler vardır. Tanrı’nın size olan sevgisi değişmedi. Tanrı’nın söylediği şu sözler sizin için de geçerlidir: “Seni sonsuz bir sevgiyle sevdim” (Yeremya 31:3). Ayrıca Mezmur yazarlarının Tanrı hakkında söyledikleri bugün de doğrudur: “RAB’be şükredin, çünkü O iyidir, sevgisi sonsuzdur” (Mezmur 107:1).

Tanrı bugün sizi hamile kalmadan önceki kadar çok seviyor. Tanrı kötü olan durumunuzu iyiye çevirecek. Romalılar 8:28 ayeti Stephanie’nin cesaret kaynağı olmuştu, sizin için de olabilir: “Tanrı’nın kendisini sevenlerle, amacı uyarınca çağrılmış olanlarla birlikte her durumda iyilik için etkin olduğunu biliriz.” Bu durumunuza Tanrı sebep olmamıştır, ama O çok sevecen ve çok güçlü olduğu için size, bebeğinize ve ailenize iyilik getirir.

Zaman, acınızı iyileştirmeye yardım edecek. Şu anda duyduğunuz üzüntü ve hayal kırıklığı sonsuza kadar sürmeyecek. Size ne kadar kötü görünürse görünsün bu durumunuz zamanla iyileşecek. Mezmur 30:5’te şöyle yazılıdır:“Gözyaşlarınız belki bir gece akar, ama sabahla sevinç doğar.” Bir gün –belki de çok yakın bir zamanda– acınız sona erecek.

Dua ile Tanrı’ya yönelerek ve O’nun tesellisine sığınarak acınızı hafifletmeye başlayabilirsiniz. Duygu ve düşüncelerinizi aşağıdakine benzer bir duayla Tanrı’ya iletebilirsiniz.